Energia słoneczna

Słońce jest jedną z największych spośród miliarda gwiazd. Gwiazda ta jest źródłem energii wszystkich żywych istot na ziemi. Wszelkie paliwa naturalne, takie jak węgiel czy ropa naftowa, eksploatowane w takim tempie jak teraz, wyczerpią się już w przyszłym stuleciu. Warto mieć również na uwadze to, że technika oraz zapotrzebowanie na energię ciągle się rozwija i rośnie. Elektrownie jądrowe, które miały być idealną alternatywą, są dość niebezpieczne, o czym każdy przekonał się w 1986 roku. Ze wszystkich źródeł energii, to energia słoneczna jest najbardziej wydajna i najbezpieczniejsza.

Niestety, obecnie bardzo mała ilość tej energii jest pozyskiwana i wykorzystywana w sposób bezpośredni. W ciągu ostatnich stu lat zużyliśmy więcej energii, niż wszystkie poprzednie generacje razem wzięte. Aż strach pomyśleć co będzie za kolejne sto lat. Już dziś odczuwamy skutki takiego marnotrawstwa.

Niestety zmiany klimatu mogą być jeszcze bardziej dotkliwe.Jak to zmienić? Musimy nauczyć się wykorzystywać energię słoneczną.Zaledwie w ciągu dwóch tygodni, na naszą planetę dociera tyle energii w postaci promieni słonecznych, że cała ludność na ziemi mogłaby z niej korzystać przez rok.