Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najnowocześniejszych sposobów ogrzewania. Ogrzewanie podłogowe posiada mnóstwo zalet. Nie dość, że jest bardzo wydajne i efektowne, jest również łatwe w montażu. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest również absolutne bezpieczeństwo w użytkowaniu oraz ponadprzeciętna wydajność, gdyż ciepło emitowane jest przez podłogę, stąd jego ubytek jest naprawdę znikomy.

Ogrzewanie podłogowe może być również używane zimą do podgrzewania podjazdów, tarasów i rynien. Należy jednak pamiętać, że koszt montażu ogrzewania podłogowego może być dosyć spory. Należy również w porę pomyśleć o jego instalacji, najlepiej jeszcze przed położeniem podłóg. Ogrzewanie podłogowe ma również tę zaletę, że jest bezpieczne dla środowiska. Ogrzewanie podłogowe zapewnia nam bardzo równomierne ciepło, które rozchodzi się po całej powierzchni pomieszczenia, a nie tylko w pobliżu źródła ciepła jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania tradycyjnego, za pomocą kaloryferów.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które może być stosowane w konfiguracji z innym typem ogrzewania, na przykład gazowym. Ogrzewanie gazowe jest także postrzegane jako jedno z najnowszych rozwiązań, które nie sprawia większych kłopotów. Piec do ogrzewania gazowego nie wymaga specjalnego pomieszczenia. Piece i grzejniki do tego ogrzewania zmieszczą się w każdym domu. Do tego dochodzi łatwość obsługi. Właściwie dobrane ogrzewanie stosownie do naszych potrzeb i możliwości finansowych będzie gwarancją właściwego klimatu panującego w naszym domu.

Stosowanie ogrzewania podłogowego niesie za sobą wiele zalet. Szczególnie, jeśli zastosujemy ten typ ogrzewania w pomieszczeniach, w których na posadzki kładzie się kamień lub terakotę. Pamiętajmy, że stopy to jedna z najbardziej wrażliwych na temperaturę części ciała. Stąpanie po zimnej podłodze w łazience bądź kuchni nie należy do przyjemności, a ogrzewanie podłogowe znacząco podnosi komfort użytkowania.

Zużycie energii w domu, gdzie mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym jest nawet do kilkunastu procent mniejsze, szczególnie jeśli ogrzewanie podłogowe oprzemy na energii z kolektorów słonecznych. Projektując ogrzewanie podłogowe musimy jednak liczyć się z pewnymi jego ograniczeniami. Biorąc to pod uwagę, jako samodzielny system grzewczy może występować jedynie w pomieszczeniach, w których przegrody budowlane są dobrze zaizolowane termicznie.

Published by