Chłodnie a pojemniki do przechowywania żywności

Mrożenie żywności staje się stopniowo coraz bardziej popularnym sposobem jej przechowywania. Wielcy producenci żywności najczęściej przechowują taką żywność w specjalnie do tego celu stworzonych ogromnych chłodniach. To właśnie takie chłodnie najlepiej nadają się do przechowywania zamrożonego pomieszczenia. Co jednak zrobić, jeśli - z dość oczywistych względów - niestety nie dysponujemy takimi chłodnie? Oto kilka porad.

Najlepiej jest mrozić żywność, która jest odpowiednio zabezpieczona. Wystarczy wprawdzie folia aluminiowa, szczelnie zawinięta czysta reklamówka i gumka recepturka, jednak zdecydowanie lepszym pomysłem są pojemniki do przechowywania żywności. Jeśli każde danie włożymy do osobnego pojemnika, nie narazimy się na niebezpieczeństwo, że zapachy się przenikną i na przykład nasze lody waniliowe będą miały posmak mięsa.

Jak widać, jeśli nie mamy do dyspozycji własne chłodnie (a byłby to naprawdę wielki rarytas, więc jeśli macie zaprzyjaźnionego producenta żywności i dostęp do chodni to bardzo wam to polecam), również można sobie jakoś poradzić z mrożeniem potraw. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne pojemniki do mrożenia żywności - będzie tanio, łatwo i przyjemnie.

Posted in Bez kategorii

Published by